10.000! Fabryka innowacji

Miło nam poinformować, że w fabryce ZOELLER TECH została wyprodukowana zabudowa nr 10.000. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii.  Z tej okazji 15 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie śmieciarki naszemu norweskiemu Klientowi. 10.000 pojazd, to zabudowa typu JOAB Twin w kolorze orange amber, należąca do jednego z wielu segmentów zabudów specjalnych oferowanych przez ZOELLER TECH.  Model ten to dwukomorowy pojazd z tylnym załadunkiem, przeznaczony do zbierania dwóch różnych frakcji odpadów podczas jednej trasy. Skrzynia podzielona jest pionowo w stosunku 65/35. Dzięki dwóm oddzielnym odwłokom, w których pracują dwie niezależne prasy zagęszczające, nie dochodzi do mieszania frakcji, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy opróżnianiu. Połączenie wydajności i ładowności pozwala na optymalizację trasy przejazdu śmieciarki zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym.

Firma NordRen rozpoczęła działalność w 2013 roku i od razu stała się istotnym graczem w branży firm zajmujących się wywozem odpadów komunalnych. Od początku postawiła na produkty marki JOAB. Obecnie posiada 200 śmieciarek znajdujących się w codziennej eksploatacji, co stanowi najlepszą gwarancję jakości naszych produktów. Wzorcowa współpraca ZOELLER TECH i JOAB pozwala spełnić  wysokie oczekiwania naszych klientów. Efektem tej współpracy jest wzmacnianie naszej wspólnej pozycji na rynkach skandynawskich.

Przypomnijmy, że historia Grupy ZOELLER sięga roku 1947. A my, ponad 25 lat temu rozpoczęliśmy produkcję w Polsce pod nazwą SKK (dzisiaj ZOELLER TECH). Pierwsze pojazdy powstawały w Sosnowcu, jednak po pół roku produkcję i montaż przeniesiono do Pucka. W sierpniu 2013 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy firmy SKK Sp. z o.o. na ZOELLER TECH Sp. z o.o.

I tak po ponad 20 latach wspólnego tworzenia historii, po dwunastu miesiącach intensywnego planowania i projektowania, po dziewięciu miesiącach budowy oraz trzech miesiącach urządzania i instalowania, we wrześniu 2014 rozpoczęliśmy w nowo otwartym zakładzie produkcyjnym w Rekowie Górnym nowy etap w rozwoju naszej firmy. Powstanie jednej z największych fabryk w Europie, zajmującej się produkcją zabudów do pojazdów komunalnych, a jednocześnie największej w Grupie ZOELLER, jest konsekwencją wysokiej jakości samego produktu, jak również pracy wielu ludzi. To ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje stanowią największą wartość firmy. W zakładzie produkcyjnym w Rekowie Górnym k. Redy oraz w serwisach stacjonarnych w Pucku, Warszawie, Chorzowie i serwisach mobilnych zatrudniamy już blisko 700 osób. Rocznie w nowej fabryce w Rekowie Górnym produkujemy ponad 1000 śmieciarek.

Dzisiaj jesteśmy zadowoleni, że śmieciarki z Rekowa Górnego są powszechnie doceniane, eksploatowane i rozpoznawalne na rynku polskim, europejskim, a nawet na całym świecie. A dziesięciotysięczna śmieciarka JOAB TWIN wyprodukowana w polskiej fabryce jest kolejnym dowodem wszechstronnego doświadczenia polskiego zespołu, ale też potwierdzeniem atrakcyjności projektowanych przez ZOELLER TECH pojazdów komunalnych – powiedział Rainer Rohler, Prezes Zarządu ZOELLER TECH Sp. z o.o. podczas uroczystości przekazania jubileuszowej śmieciarki swojemu norweskiemu klientowi NordRen.

 ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­W uroczystości przekazania jubileuszowego pojazdu brali udział przedstawiciele firmy NordRen: Roy Åsheim, Glenn Svensson oraz firmy JOAB ze Szwecji: Johan Backström, Tom Sjöstrand, Rich. Steen, Per Svendsen, Steffen Westbryhn, Morten Holme. Gospodarzem wydarzenia był ZOELLER TECH reprezentowany przez Zarząd oraz Prokurentów Spółki.